You are currently viewing Czy wiesz jak działa dezodorant?

Czy wiesz jak działa dezodorant?

Dezodorant jest produktem kosmetycznym, kojarzonym z eliminacją przykrego zapachu, związanego z nadpotliwością. Ten produkt w przeciwieństwie do antyperspirantu nie hamuje działania gruczołów potowych, a jego działanie cechuje łagodność. Dowiedz się o nim więcej i zdecyduj, czy to produkt, odpowiedni dla Twojej skóry.

Dezodorant – jakie produkty dostępne są w drogeriach?

Dezodoranty są produktami kosmetycznymi, składającymi się przede wszystkim z substancji antybakteryjnych oraz zapachowych. W następstwie pozwalają eliminować niekorzystny zapach potu, tworzący się na skórze. W drogeriach znajdują się zróżnicowane produkty dezodorujące, przeznaczone do stosowania pod pachami, na skórę stóp, dłoni (czyli w miejscach najbardziej intensywnej pracy gruczołów potowych) lub do zastosowania na skórę całego ciała. Wśród dezodorantów znajdziesz kompozycje zapachowe typu sensitive, odpowiednie dla skóry wrażliwej, a także kompozycje, oparte o nutę popularnych perfum. 

Po co używamy dezodorantów?

Dezodoranty nie hamują działania gruczołów potowych, przez co nie wpływają na eliminację potliwości. Stosując dezodorant, minimalizujesz rozwój bakterii na skórze spoconej, przez co redukujesz nieprzyjemny zapach. Po zastosowaniu dezodorantu nie wyeliminujesz potliwości, co może być widoczne podczas upałów, w wyniku stresu lub podczas uprawiania sportu. Dezodorant, oparty o składniki antybakteryjne oraz zapachowe doskonale sprawdza się na co dzień, by zagwarantować sobie odświeżenie oraz piękny zapach skóry. Produkt jest łatwy w użyciu, możesz mieć go przy sobie przez cały dzień i regularnie się odświeżać. 

Jaki będzie idealny dezodorant dla skóry wrażliwej?

Jaki dezodorant wybrać do skóry wrażliwej, przesuszonej, podrażnionej po goleniu lub skłonnej do reakcji alergicznych? Przede wszystkim produkt powinien być pozbawiony alkoholu. Wysokiej jakości dezodorant, przeznaczony dla skóry wrażliwej nie tylko działa antybakteryjnie, ale i nawilżająco, dbając o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Dezodorant, który sprawdzi się w codziennym użytkowaniu powinien mieć łagodnie działające składniki i delikatną kompozycję zapachową, nie wywołującą podrażnień. Wybierz dezodorant, którego działanie cechuje długotrwała skuteczność, by zminimalizować konieczność powtórnego użycia w ciągu dnia. Jako, że dezodorant nie hamuje działania gruczołów potowych w najcieplejsze dni może wymagać częstszej aplikacji. 

Dezodorant czy antyperspirant?

Wiele osób nie zwraca uwagi na rózróżnienie pomiędzy dezodorantem, a antyperspirantem. Przy zakupie wybieramy je zamiennie, oczekując takiego samego działania. Kosmetyki te jednak znacznie różnią się od siebie składem, bezpośrednio wpływającym na efekty działania. Dezodoranty posiadają substancje antybakteryjne i zapachowe, antyperspiranty dołączają do nich z alkalicznymi solami glinu. W ten sposób nie tylko odświeżają skórę, dbając o eliminację nieprzyjemnej woni potu, ale regulują jego wydzielanie poprzez zamknięcie ujścia gruczołów potowych pod pachami. Jeśli potrzebna jest Ci wyjątkowo skuteczna ochrona przed poceniem się pod pachami, zastosuj antyperspirant. Dzięki niemu zyskasz pewność suchej skóry nawet przy intensywnym wysiłku. Dezodorant działa odświeżająco i eliminuje zapach potu, dlatego warto stosować go na co dzień, zapewniając sobie naturalne wsparcie.  

Dodaj komentarz