You are currently viewing Deontay Wilder
Deontay Wilder

Deontay Wilder

Deontay Wilder to amerykański bokser zawodowy. Posiadał tytuł WBC wagi ciężkiej od 2015 do 2020 roku i wykonał 10 udanych obron. Wilder urodził się na Florydzie, a jego siedziba mieści się w Filadelfii. Jego imponujące CV zawiera zwycięstwa nad Tysonem Furym, Dominikiem Breazeale i Luisem Ortizem.

Pokonanie Tysona Fury’ego

Deontay Wilder pokonał Tysona Fury’ego w ciężkiej walce, która miała wielu fanów na krawędzi przez cały czas. Fury prześladował Wildera przez całą walkę, zadając mu ostre ciosy i lądując z dużą siłą. W pierwszej połowie walki Wilder rzucał jabami i wykorzystywał je na swoją korzyść. W drugiej połowie walki Wilder zaczął zadawać mocne ciosy prawym, na co Fury odpowiedział mocnym prawym. Jednak gdy zadzwonił dzwonek, Wilder zapiął się pod presją.

Walka trwała jedenaście rund i chociaż Wilder pokazał wielkie serce, jego brak kondycji sprawił, że trudno mu było powstrzymać Fury’ego przed uderzeniami. Nigdy jednak nie udało mu się wylądować wystarczająco dużo ciosów, aby powstrzymać Fury’ego od obijania go. W czwartej rundzie przeżył dwie próby knockdownu.

W końcu druga walka pozostawiła Wildera złamanego psychicznie i nie mogącego się pozbierać. Zaczął szukać wymówek dla swojego słabego występu, takich jak waga jego kostiumu i waga rękawic Fury’ego. Zwolnił też swojego trenera Marka Brelanda i zatrudnił przyjaciela Malika Scotta do prowadzenia swojego narożnika.

Walka z Dominikiem Breazeale

Deontay Wilder znokautował Dominica Breazeale’a w pierwszej rundzie prawym sierpowym. Cios był dewastującym prawym, lądującym równo z głową Breazeale’a poniżej jego lewego ucha. Breazeale nie był w stanie kontynuować i został znokautowany przez Wildera w dwóch minutach, 17 sekundach pierwszej rundy.

Dominic Breazeale był wcześniej niepokonany i sklasyfikowany nr 11 na świecie przez BoxRec. Jednak w czerwcu 2016 roku przegrał z Anthonym Joshuą, pokazując, że nie jest jeszcze gotowy do walki z czołowymi zawodnikami wagi ciężkiej w dywizji.

Wilder ma reputację trudnego do trafienia, ale jego przeciwnicy muszą być świadomi jego słabości. W związku z tym muszą utrzymywać Wildera w obrocie, by móc wyprowadzać swoje ciosy. Breazeale nie jest prawie tak techniczny jak Wilder, ale ma siłę i dobry podbródek. Powinien być lepszym wyborem dla fightera o tradycyjnym stylu.

Przedwalkowe wybryki Wildera pomogły mu utrzymać zainteresowanie fanów. Ci dwaj byli kiedyś rywalami, a Wilder był ciężkim faworytem. Wilder zasugerował również, że zabójstwo powinno zostać zalegalizowane. Podczas gdy jego uwagi nie są szczególnie szokujące, słowa Wildera podsyciły gniew między pięściarzami.

Znokautowanie Luisa Ortiza

Po zdobyciu tytułu WBC w wadze ciężkiej w zeszłym roku, Wilder powrócił do wielkich zwycięstw w swojej ostatniej walce, nokautując Luisa Ortiza złośliwym prawym sierpowym w siódmej rundzie. To oszałamiające zakończenie, które zapewnia Wilderowi zachowanie tytułu i ustawia rewanż z Tysonem Furym w lutym. Ortiz był na piętach przez całą walkę, próbując desperacko wstać po tym, jak został upuszczony przez Wildera dewastującą prawą ręką.

Zwycięstwo Wildera daje mu tytuł mistrza świata po raz 10. Wyprzedził Ortiza, przemyślał go i sklasyfikował. Wilder doskonale wylądował prawym prostym w siódmej rundzie, powalając Ortiza na płótno. Ortiz padł natychmiast i nie miał szans na pokonanie liczenia.

Ostatnia historia Wildera w nokautowaniu przeciwników czyni go bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem. Ostatnim razem, gdy pokonał czołowego pretendenta, znokautował Anthony’ego Joshuę. W tamtej walce Wilder wymierzył kilka dewastujących prawych rąk i wylądował dewastującym lewym sierpowym w szóstej rundzie. Po tym wylądował jeszcze kilka dewastujących ciosów i nawet udało mu się zdjąć Ortiza.

Zaprzyjaźnienie się z Halem Yeagerem Deasem

Trener boksu Hal Yeager Deas i jego klient Deontay Wilder rozwinęli bliską przyjaźń. Choć parę dzieli 17 lat, ich interakcja przeczy różnicom wiekowym i rasowym. W rezultacie, para odniosła duże sukcesy przeciwko przeciwnikom z najwyższej półki. Stiverne, znany analityk bokserski, był głośny o swoim niezadowoleniu z taktyki Team Wilder.

Dwaj byli mistrzowie świata są przyjaciółmi osobiście i w prasie. Wilder sugeruje nawet wspólne śpiewanie duetu, aby podnieść ich na duchu. Para zaczyna od zaśpiewania pierwszej zwrotki „A Change is Gonna Come”, piosenki Sama Cooke.

Deontay Wilder ma imponujący rekord, idąc 32-0-0 z tylko jedną porażką. Ostatnia walka Wildera odbyła się na odległość, przeciwko mistrzowi WBC Bermane Stiverne. Deas powiedział, że zwycięstwo Wildera jest potwierdzeniem jego wzrostu i rozwoju jako zawodnika.

Dodaj komentarz