You are currently viewing Tyson Fury
Tyson Fury

Tyson Fury

Tyson Fury to brytyjski bokser zawodowy, który posiada tytuł dwukrotnego mistrza świata wagi ciężkiej. Obecnie jest niepokonany w 32 walkach i uważany za jednego z najlepszych zawodników tego sportu. Obecnie znajduje się u progu historii boksu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o imponującej karierze Fury’ego. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z jego najnowszych zwycięstw, a także temu, jak jego niepokonany rekord zdobył uznanie.

Tyson Fury jest zawodowym bokserem

Tyson Fury jest zawodowym mistrzem bokserskim i dwukrotnym mistrzem świata w wadze ciężkiej. Ostatni tytuł zdobył w 2020 roku, kiedy to pokonał Deontaya Wildera. W latach 2020-2020 posiadał również tytuł magazynu Ring. Fury jest Brytyjczykiem i mieszka w Londynie.

Fury to waga ciężka o wielkich rozmiarach i umiejętnościach. Może być garstką dla każdej wagi ciężkiej, w tym Kliczki i Wildera. Mimo, że jego ostatnie walki nie były elitarne, pokonał takich zawodników jak Steve Cunningham, Dereck Chisora i Otto Wallin. Porównywano go do Joe Louisa i Jacka Johnsona. W dłuższej perspektywie jego rozmiar i umiejętności mogą pomóc mu wygrać walkę o tytuł mistrza świata.

Tyson Fury jest w ringu od ponad dekady. Jest jednym z najbardziej udekorowanych bokserów w historii. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w boksie amatorskim, a on sam jest rodowitym mieszkańcem Manchesteru. Jego rodzice wyemigrowali z Irlandii, gdy był młody. W 2008 roku zadebiutował zawodowo i pokonał Bela Gyongyosi. W 2009 roku obronił swój brytyjski tytuł w wadze ciężkiej pokonując Johna McDermotta. W 2010 roku obronił tytuł przeciwko Dereckowi Chisorze i zdobył tytuł Commonwealth Heavyweight.

Jest niepokonany w 32 walkach

Obecny mistrz WBC wagi ciężkiej odzyskał tytuł od Deontaya Wildera w październiku ubiegłego roku i ma go bronić przeciwko Dillianowi Whyte’owi w grudniu. Fury jest niepokonany w swoich 32 zawodowych walkach, wygrywając 22 przez nokaut. Waga ciężka 6ft 9in stała się również ambasadorem zdrowia psychicznego.

Fury jest silnym ciężkim, który zrzucił wagę po powrocie na ring. Był 19st 8lbs przed walką z Wilderem, ale teraz walczy w zmniejszonej wadze. Ma zasięg 85 cali i walczy z ortodoksyjną postawą. Walka zaplanowana jest na sobotę, 23 kwietnia, na londyńskim stadionie Wembley.

Chociaż Fury nie walczył z przeciwnikiem z najwyższej półki od 2008 roku, jego rekord wciąż jest imponujący. Oprócz niepokonanego rekordu, wygrał cztery walki z byłymi gwiazdami wagi ciężkiej, takimi jak Klitschko, Wilder i Dereck Chisora. Ponadto nigdy nie przegrał w walce, co jest rzadkością dla wagi ciężkiej.

Uważany jest za czołowego faworyta boksu

Tyson Fury jest uważany za jednego z największych faworytów tego sportu. Choć tacy jak Anthony Joshua, Canelo Alvarez, Deontay Wilder czy Andy Ruiz mają za sobą świetne walki, to nie są tak wielcy jak irlandzki podróżnik. 26-latek jest charyzmatyczny, większy od życia i w sercu jest fanem wrestlingu. Ostatnio zadeklarował, że chciałby walczyć z supergwiazdą WWE Brockiem Lesnarem.

Świetny bokser powinien mieć solidną wiarę w siebie. Tyson Fury jest wyjątkowym samozwańcem, który odwrócił swoje życie w mniej niż rok. Jest również jednym z najlepszych puncherów w tym sporcie. Łączy potężne ciosy z feintami, aby dać swoim przeciwnikom trudny czas.

Jest na skraju historii

Tyson Fury to brytyjski zawodnik wagi ciężkiej, który stał się jednym z najbardziej ekscytujących fighterów w najnowszej historii. Jego kariera w MMA trwa sześć lat i walczył już z największymi nazwiskami na świecie. Pokonał Vitalija Klitschko, Deontaya Wildera, Steve’a Cunninghama, Derecka Chisorę i Otta Wallina. Fury jest również głównym pretendentem do tytułu WBC w wadze ciężkiej.

Jego rozmiar i umiejętności sprawiają, że jest zastraszający. Jego talent nie ma sobie równych i byłby poważnym wyzwaniem dla obecnych czołowych zawodników wagi ciężkiej. Jeśli będzie kontynuował swoje obecne tempo sukcesów, może z łatwością osiągnąć pierwszą dziesiątkę w wadze ciężkiej. Nawet jeśli jest temperamentny i nie walczy regularnie, nie ma powodu, by wątpić w jego zdolność do stania się legendą wagi ciężkiej.

Powraca na ring

Tyson Fury ma podobno powrócić na ring po przejściu na emeryturę. Brytyjski ciężki prowadzi obecnie rozmowy w sprawie zmierzenia się z Oleksandrem Usykiem. Walka ta jest w planach i została już potwierdzona przez promotora Alexa Krassyuka. Fury w mediach społecznościowych powiedział, że wróci na ring, jeśli zostanie mu zapłacona odpowiednia kwota. Podobno poprosił Warrena o 500 milionów dolarów za walkę. Walka mogłaby się odbyć w niedzielę, zaledwie jeden dzień przed finałem Mistrzostw Świata.

Ogłoszenie, że Fury wraca na ring, przychodzi zaledwie kilka dni po tym, jak ogłosił przejście na emeryturę z zawodowego boksu. 23 kwietnia brytyjski bokser w swojej ostatniej walce walczył z Dillianem Whyte’em i odniósł zwycięstwo. Dwójka miała napiętą rywalizację w sieci, ponieważ naśmiewali się ze siebie w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz