You are currently viewing Fundacja Louis Vuitton Paris
Fundacja Louis Vuitton Paris

Fundacja Louis Vuitton Paris

Fundacja Louis Vuitton Paris to francuskie muzeum sztuki i centrum kultury. Ta organizacja non-profit jest sponsorowana przez Grupę LVMH i jest poświęcona promowaniu sztuki i kultury. Jest domem dla wielu wystaw i dzieł sztuki z całego świata. Mieści również bibliotekę, księgarnię i kawiarnię.

Jardin d’Acclimatation

Fondation Louis Vuitton Paris to muzeum kultury i sztuki w Paryżu, we Francji. Jest sponsorowane przez grupę LVMH, ale działa jako oddzielna organizacja non-profit. Wspiera różne instytucje kulturalne i artystyczne. Misją Fundacji jest promowanie sztuki.

Ogrody oferują różnorodne zajęcia dla rodzin. Odwiedzający mogą wziąć udział w treningu łuczniczym, zagrać w mini-golfa, pojeździć na kucyku lub wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. W ogrodach znajduje się również muzeum sztuki i muzeum nauki.

Ogrody Fondacji są otoczone bujnymi i pięknymi ogrodami, co czyni je idealnym miejscem na rodzinny dzień. Dzieciom spodoba się 47-hektarowy ogród i park rozrywki. W ogrodach znajduje się wiele przejażdżek i restauracji. Ze stacji metra „Les Sablons” do Jardin d’Acclimatation jest łatwy spacer.

Architektura

Zwiedzanie Fondation Louis Vuitton Paris zapewni Ci wyjątkowy widok na miasto. Budynek umieszczony jest na skraju ogrodu wodnego, a jego architektura składa się z białych bloków z drewnianymi belkami podtrzymującymi duże szklane żagle. Żagle dają budynkowi poczucie przejrzystości, jednocześnie odbijając światło i wodę w ogrodzie.

Projekt Fondation Louis Vuitton Paris reprezentuje unikalne podejście do tworzenia przestrzeni sztuki w Paryżu. Ma na celu sprowokowanie poczucia emocji, jednocześnie tworząc środowisko, które jest zarówno piękne, jak i funkcjonalne.

Wystawy

Fondation Louis Vuitton Paris, wcześniej znana jako Louis Vuitton Foundation for Creation, jest francuskim centrum kultury i muzeum sztuki. Chociaż sponsorowany przez LVMH, fundacja jest niezależną organizacją non-profit poświęconą promowaniu sztuki i kultury.

Muzeum mieści zróżnicowaną kolekcję sztuki współczesnej. Mieści się ono w szklanym i stalowym budynku zaprojektowanym przez Franka Gehry’ego. Możesz zobaczyć prace artystów takich jak Jean-Michel Basquiat, Gilbert & George, Jeff Koons, i więcej. Podczas wizyty można wziąć udział w wycieczkach z przewodnikiem i cieszyć się ekskluzywnymi treściami na temat wybranych dzieł sztuki. Aplikacja oferuje również kilka interaktywnych funkcji, które pozwalają odkrywać wystawy w nowy sposób. Dzięki funkcji Pop Book Pocket można tworzyć tematyczne pamiątki, a nawet odblokować animowane treści wybranych dzieł sztuki za pomocą rzeczywistości rozszerzonej.

Wstęp do Fondation wynosi 16 EUR za osobę i obejmuje dostęp do Jardin d’acclimatation. Muzeum znajduje się w Bois de Boulogne i jest łatwo dostępne środkami transportu publicznego. Autobus linii 244 przejeżdża w pobliżu muzeum w weekendy i nie kursuje w dni powszednie.

Godziny pracy

Fondation Louis Vuitton Paris jest jednym z najbardziej znanych muzeów sztuki w Paryżu. Wcześniej znany jako Louis Vuitton Foundation for Creation, jest to centrum kulturalne nonprofit i muzeum sztuki. Fundacja jest spółką zależną grupy LVMH, ale działa jako oddzielny podmiot. Jej misją jest wspieranie sztuki i kultury we Francji.

Muzeum jest otwarte dla publiczności od 2014 roku i zawiera projekt słynnego architekta Franka Gehry’ego. Struktura przypomina żaglówkę pływającą po jeziorze. Mieści stałą kolekcję dzieł sztuki oraz gości specjalne wystawy i wydarzenia. Fondacja znajduje się na dalekim zachodzie 16. dzielnicy.

Wstęp

Fundacja Louis Vuitton w Paryżu jest muzeum sztuki i centrum kulturalnym. Jest sponsorowany przez LVMH, konglomerat za Louis Vuitton, ale jest prowadzony jako oddzielny non-profit. Główną misją fundacji jest promowanie sztuki i kultury. Jest otwarte dla publiczności, a wstęp jest wolny.

Fundacja znajduje się w północnej części Bois de Boulogne, w Jardin d’Acclimatation. Muzeum jest trudne do przeoczenia, ze swoim kształtem przypominającym żaglówkę i oszałamiającym wnętrzem. Architekt Frank Gehry, który zaprojektował Operę Paryską i francuską kinematotekę, był twórczą siłą stojącą za innowacyjnym projektem muzeum.

Istnieje wiele sposobów na uzyskanie zniżkowego wstępu do Fondation. Na przykład, osoby niepełnosprawne mogą uzyskać bezpłatny wstęp, jeśli przedstawią swoje orzeczenie o niepełnosprawności. Osoby niepełnosprawne mogą również uzyskać obniżoną stawkę, jeśli mają mniej niż 26 lat, są studentami lub beneficjentami RSA. Są też darmowe wejścia dla dziennikarzy i artystów.

Dodaj komentarz