You are currently viewing Niteri Rio De Janeiro
Niteri Rio De Janeiro

Niteri Rio De Janeiro

Niteroi, miasto siostrzane Rio de Janeiro, znajduje się w południowo-wschodniej Brazylii. Znane jako centrum finansowe i handlowe, Niteroi jest również rajem dla tropikalnej flory i fauny. Miasto połączone jest z Rio de Janeiro mostem.

Niteroi jest miastem siostrzanym Rio de Janeiro

Niteroi zostało założone w 1671 roku. Miasto było wcześniej znane jako wioska Villa Real da Praia Grande. W 1835 roku miejscowość została podniesiona do rangi miasta i przemianowana na Nictheroy, co oznacza „ukrytą wodę” w rdzennym języku Tamoios. Otrzymało honorowy tytuł „Imperial City” od portugalskiego cesarza Dom Pedro II. Jego historyczne centrum jest oznaczone wspaniałym posągiem Dom Pedro II.

Obszar miejski Niteroi odpowiada strefie centralnej i Sao Domingos. Na początku XX wieku Niteroi zaczęło się urbanizować. Jego najwcześniejsi mieszkańcy byli głównie Amerindianami Tupi, którzy przeszli na rzymski katolicyzm. Miasto zostało nazwane po katolickim kościele poświęconym świętemu Franciszkowi przez zatoczkę w Jurujubie.

Jest domem dla Uniwersytetu Federalnego Fluminense

Zlokalizowany w Niteri, Rio de Janeiro, Uniwersytet Federalny Fluminense jest publiczną instytucją szkolnictwa wyższego. Uniwersytet ma sześć głównych kampusów w Niteroi i dwanaście kampusów satelitarnych w innych miastach Rio de Janeiro. Założona w 1960 roku instytucja ma ponad 21 tysięcy studentów studiów licencjackich, 2700 studentów studiów magisterskich i około 2100 członków wydziału. Wśród jej godnych uwagi osiągnięć jest stworzenie pierwszego brazylijskiego licencjackiego kursu filmowego.

Uczelnia została zaliczona do najlepszych uniwersytetów w Ameryce Łacińskiej i cieszy się gwiezdną reputacją. Większość tradycyjnych kursów licencjackich i magisterskich jest tu nauczana, w tym medycyna, ekonomia, inżynieria, historia i inne. Jednak uniwersytet ma również rosnącą reputację kursów w filmie i public relations. Uniwersytet ma przedszkole zlokalizowane na terenie swojego kampusu i oferuje bezpłatny transport autobusem wahadłowym do i z kampusu.

Jest to centrum finansowe i handlowe

Niteri Rio de Janeiro jest głównym centrum finansowym i handlowym Brazylii. Jest to również jeden z głównych ośrodków przemysłowych w Brazylii. W rzeczywistości jest na 12 miejscu wśród 100 najlepszych miast w Brazylii do prowadzenia działalności gospodarczej. Obecnie jest domem dla jednych z największych i najbardziej prestiżowych firm. Miasto jest siedzibą kilku firm i jest domem dla wielu banków i instytucji finansowych.

Miasto jest siedzibą Uniwersytetu Federalnego Fluminense, jednego z najważniejszych ośrodków badawczych w Brazylii, oraz kilku innych uniwersytetów i szkół wyższych. Jest to przede wszystkim społeczność katolicka, z wieloma godnymi uwagi szkołami katolickimi, takimi jak Instytut La Salle i Sao Vicente de Paulo. Inne godne uwagi szkoły to Liceum Salezjańskie, Instituto Abel i Pedro II.

To raj dla tropikalnej flory i fauny

Miasto Rio de Janeiro jest otoczone bujną dżunglą zwaną Lasem Atlantyckim, która jest domem dla szeregu roślin i zwierząt. Jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych biologicznie obszarów na świecie, w którym występuje ponad 6500 gatunków roślin. Jest to idealne miejsce do obserwowania ptaków i jest to świetne miejsce do zobaczenia rzadkich gatunków zwierząt. Istnieje również wiele możliwości, aby zobaczyć małpy kapucynki i tufted-eared marmosets.

Niteroi ma bogactwo naturalnych zabytków, w tym oszałamiający Parque da Cidade, który zawiera zalesione tereny lasu atlantyckiego. Jest to raj dla egzotycznych roślin i fauny, i jest to świetne miejsce do uprawiania turystyki pieszej lub wspinaczki skałkowej. Istnieje również wiele pięknych widoków na ocean, a Parque da Cidade de Niteroi jest najlepszym punktem widokowym do złapania spojrzenia na ocean.

To było pierwsze południowoamerykańskie miasto, które gościło Olimpiadę

Rio de Janeiro było pierwszym południowoamerykańskim i portugalskojęzycznym miastem, które gościło Olimpiadę. Było również pierwszym miastem Ameryki Łacińskiej, które gościło Olimpiadę od 1968 roku. Miasto zostało wybrane po wielu kandydatach, w tym Chicago, Tokio i Madryt. Miasto zostało wybrane ze względu na swoje naturalne piękno i reputację bezpiecznego miasta.

Miasto ma żywą kulturę, w tym kilka zabytków i muzeów. Biblioteca Nacional, największa biblioteka na świecie, posiada ponad dziewięć milionów pozycji. Inne popularne zabytki kultury to Ogród Botaniczny w Rio, Quinta da Boa Vista, Plac Cesarski i Brazylijska Akademia Literatury. Posiada również muzeum historii naturalnej.

Dodaj komentarz